Çatı Malzemeler

Barış İnşaat olarak çatı malzemelerinde en kaliteli kiremit üreticileri Kılıçoğlu Kiremit, Harun Yüksel Kiremit ve Zümrüt Kiremit''in bölge bayiliğini yapmaktayız. Çatı malzeme çeşitleri dekoratif taş, toptan ve parekende kereste, onduline, membran, betopan, osb, fırat boru ve boru malzemeleri, sintaş boru, izocam ve taş yünü gibi çeşitleri bulabilirsiniz.

Doğal Yapı Pürüzsüz Yüzey Sağlamlık Standart Renk Düzgün Kiremit Su Geçirmez Özellik Don Tutmaz Kiremit İhtiyaç Kiremit Rüzgara Karşı Dayanıklı Yanmaz
Kılıçoğlu kiremitleri hammaddesi tümüyle doğadan temin edilen yüksek kaliteli kil olup, herhangi bir renklendirici, kimyasal katkı içermez. Bu sayede sağlığa zararlı gaz emisyonları, çevreyi kirleten kimyasal atıklar oluşmaz. Çatı aralarında oluşan kimyasal kötü kokular yapay çatı malzemeleri neticesinde oluştuğu için kiremit kullanımı ile bu kokular engellenebilir. Doğa ile uyumlu geri dönüşümü olan bir inşaat malzemesi türüdür. Çevresi ile uyumlu doğal görünümü, kullanıldığı alanlarda huzursuzluk yaratan endüstriyel görünümlerin oluşmasını engeller.
Kaliteli kiremit hammaddesi mikronize olarak öğütülerek 500 mikron ve altı ölçüye getirilmektedir. Bu şekilde öğütülen hammadde kiremidin pürüzsüz bir yüzeye sahip olmasını sağlamaktadır. Pürüzsüz bir yüzey toz, kir gibi dış etkenlerin kiremit yüzeyinde tutunmasını zorlaştırmakta ve çatıların temiz bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Ayrıca kiremitlerin kullanım süresi içerisinde kireç patlaması adı verilen kabuklanma sorununu da çözen bu teknoloji, kiremitlerin dona dayanımını arttırarak kiremitlerin ömrünü uzatmaktadır.
Mükemmel kiremit, kullanılacağı uzun yıllar boyunca çatıda oluşacak kar yükü ve insan yükü gibi etkenlere karşı dayanıklı olmalıdır. TS EN-1304 Kiremit Standardında belirtilen TS EN-538 eğilme mukavemeti testine göre bir kiremitin 120 kgf dayanıma sahip olması gerekir. Bu dayanım, çatıdaki yüklere karşı gereklidir, ama çoğu zaman yeterli olmamaktadır. Pek çok kiremidin, çatıda yürüyen ustaların ağırlığıyla bile kırıldığı bilinmektedir. Oysa doğru mesnetlenmiş sağlam bir kiremit, bu tip yükler altında kesinlikle deforme olmaz, kırılmaz. Kılıçoğlu Kiremitleri, kiremit tipine göre 425 kgf'a kadar çıkabilen eğilme mukavemetleri ile TS EN-1304 Avrupa kiremit standardına göre ortalama 2.5 kat daha yüksek mukavemete sahiptir . Sağlamlık konusunda, Türkiye'de her zaman en önde olan Kılıçoğlu, standartların oluşturulmasında da örnek teşkil ederek, referans alınan firmaların başında gelmektedir. Eskişehir'in kaliteli kiremit hammaddeleri değirmenler vasıtasıyla öğütülerek daha yoğun bir hale getirilmekte, 920 C dereceyi aşan bilgisayar kontrollü fırınlarında sinterleştirilmekte ve kiremit bünyesi kırılmaya karşı yüksek mukavemet kazanmaktadır.. Bu teknoloji sonucunda Kılıçoğlu kiremitleri çok yüksek kırılma mukavemetlerine sahiptir.